Sozluk

Nedir: Yazı Türleri

0

Posta Türleri, bir WordPress sitesindeki farklı içerik türlerini ifade etmek için kullanılan bir terimdir. 2003 yılında, WordPress öncelikle bir blog platformu olarak lanse edildi. yazılar, güçlü bir içerik yönetim sistemine (CMS) geliştikçe WordPress’e takılan yaygın bir blog terimdir. WordPress farklı türde bir içerik eklediğinde, sayfalar buna farklı bir gönderi türü denir. Daha sonraki sürümlerde, WordPress geliştiricilerin kendi özel gönderi türlerini kaydetme özelliğini ekledi. Tüm pratik anlamda, yazı tipi içerik türüdür.

WordPress varsayılan olarak aşağıdaki türlerle birlikte gelir:

  • Yazı
  • Sayfa
  • Ek dosya
  • Revizyon
  • Gezinme Menüsü

Tema tasarımcıları ve geliştiricileri, birçok eklentiden birini veya register_post_type işlevini kullanarak özel gönderi türleri ekleyebilir. Bunun ortak bir örneği Portföy. Bu gönderi türü genellikle özel bir portföy öğesi gösterimi için portföy temaları tarafından kaydedilir. Özel yazı Türleri, WordPress’i gerçek bir içerik yönetim sistemine doğru itti, çünkü artık emlak siteleri, film veritabanı, portföyler, vb. Her türlü farklı siteyi güçlendirmek için kullanılıyor.

WPCini’nde, farklı içerik türlerini görüntülemek için özel yazı tipleri kullanıyoruz. Görüntülemekte olduğunuz bu sözlük özel bir yazı türüdür.

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

WordPresse FTP ile Dosya Yükleme

Önceki yazı

Shopify vs WooCommerce – Hangisi Daha İyi Platform?

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar