Rehber

Yeni Başlayan Kılavuzu: WordPresste Tema Nasıl Yüklenir?

0
WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

WordPresste tema nasıl yüklenir bunu öğrenmek istiyormusunuz? Yeni başlayanlar için, muhtemelen tonlarca ücretsiz ve ücretli WordPress temaları duymuşsunuzdur. Başlarken, gereksinimlerinize en uygun olanı bulana kadar sitenizde birkaç tema denemek isteyebilirsiniz. Bu başlangıç ​​kılavuzunda, yeni başlayanlar için WordPresste tema nasıl yüklenir adım adım anlatacağız. Bir WordPress teması kurmanın üç farklı yolunu ele alacağız.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

WordPress temasını yüklemek kolaydır. Ancak, yeni bir tema etkinleştirirseniz, web sitenizin görünüşünü ve işleyişini değiştireceğini unutmayın. Mevcut bir temadan geçiş yapıyorsanız, WordPress temalarını değiştirmeden önce yapmanız gereken şeyler kontrol listemize bakmak isteyebilirsiniz.

Video Öğretici

WordPress Teması Nasıl Yüklenir?

Videoyu beğenmiyorsanız veya WordPresste tema nasıl yüklenir için adım adım talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

WordPress Yönetici Tema Arama kullanarak bir Tema Yükleyin

WordPress.org tema dizininden ücretsiz bir WordPress teması kurmak istiyorsanız, en kolay yol WordPress Yönetici sayfasında tema arama bölümünü kullanmaktır.

Yapmanız gereken ilk şey, WordPress Yönetici alanınıza giriş yapmaktır. Sonra Görünüm » Temalar ‘a tıklayın.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Temalar sayfasına girdikten sonra, üstteki Yeni Ekle düğmesine tıklayın.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Aramanıza bağlı olarak, ölçütlerinize uyan tek bir tema veya bir tema listesi göreceksiniz Biz test için “Envo Magazine” temasını yükledik. Yüklemek istediğiniz temayı gördüğünüzde, farenizi resmin üzerine getirmeniz yeterlidir. Bu, yükleme düğmesini, önizleme düğmesini ve ayrıntılar düğmesini gösterecektir. Devam et ve yükle düğmesine tıklayın.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

WordPress şimdi temanızı kuracak ve önizlemeyi etkinleştirmek veya canlı önizlemeyi etkinleştirmek için bir bağlantı mesajı ile birlikte size bir başarı mesajı gösterecektir.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Etkinleştir düğmesine tıklayın; WordPress temanızı başarıyla yüklediniz ve etkinleştirdiniz.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Not: Temaya bağlı olarak, tema özelleştiriciden veya ayrı bir panelden yapılandırmanız gerekebilecek ek ayar seçenekleri ekleyebilir.

WordPress Yöneticisi ile Yükleme Yöntemi kullanarak Tema Yükleme

Ele aldığımız ilk yöntem yalnızca WordPress.org temasının dizininde bulunan ücretsiz temaları yüklemenize izin verir. Ama ya ThemeLab, StudioPress, iThemes vb. Şirketlerden ticari bir “premium” WordPress teması kurmak istiyorsanız

Ya da özel bir tema yüklemek isterseniz? Bu durumda, temayı WordPress yöneticinizden yükleme yöntemini kullanarak tema yükleyebilirsiniz..

Piyasadan veya ticari tema sağlayıcısından satın aldığınız temanın .zip dosyasını indirerek başlayın.

Sonra WordPress yönetici alanınıza giriş yapın ve Görünüm » Temalar üzerine tıklayın.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Temalar sayfasına girdikten sonra, üstteki Yeni Ekle düğmesine tıklayın.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Bir sonraki ekranda, üstteki Tema Yükle düğmesini tıklayın.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Daha önce indirdiğiniz zip dosyasını seçmeniz istenecektir. Dosyayı seçin ve Şimdi Kur‘a tıklayın.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Temanız yüklendikten sonra, temayı etkinleştirmek ve önizlemek için bağlantıyla birlikte bir başarı mesajı göreceksiniz.

WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

Etkinleştir düğmesine tıklayın; WordPress temanızı başarıyla yüklediniz ve etkinleştirdiniz. Temaya bağlı olarak, tema özelleştiriciden veya ayrı bir seçenekler panelinden yapılandırmanız gerekebilecek ek ayar seçenekleri ekleyebilir.

Not: Tema yükleme işlevi yalnızca kendi kendine barındırılan WordPress.org kullanıcıları tarafından kullanılabilir. WordPress.com kullanıyorsanız, o zaman bu seçeneği görmezsiniz çünkü sizi sınırlar. Özel tema yükleme özelliğini kullanmak için, kendi kendine barındırılan WordPress.org’u kullanmanız gerekir (WordPress.com ile WordPress.org arasındaki farkı açıklayan bu makaleye bakın). WordPress.com’dan WordPress.org’a geçmek istiyorsanız, WordPress.com’dan WordPress.org’a nasıl doğru bir şekilde geçeceğinizi öğreten kitabımızı okuyun.

FTP kullanarak  WordPress Teması Yükleme

WordPress temalarını FTP kullanarak yükleme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Unutma, bu yeni başlayanlar için değil, çünkü biraz daha gelişmiş bi özellik.

Öncelikle FTP (Video Dahil) kullanımına ilişkin bu makaleyi okuyarak işe başlayın.

Şimdi yukarıdaki makaleyi okudunuz ve FTP programınızı kurup kurduktan sonra, FTP’yi kullanarak sunucunuza bağlanın. Yola gitmeniz gerekir (/wp-content/themes/). Bu klasöre eriştikten sonra, temanızın klasörünü buraya yükleyin.

FTP kullanarak bir tema yüklemeden önce klasörleri açmanız gerektiğini unutmayın. Temayı yükledikten sonra, yönetici alanınıza gitmeniz ve Görünüm » Temalar‘ı tıklamanız gerekir.

Yüklemiş olduğunuz temanın orada listelenmesi gerekir. Farenizi bu temanın üstüne getirin ve etkinleştir düğmesine tıklayın.

Bu adım adım kılavuzun size WordPresste tema nasıl yüklenir bunu öğreteceğini umuyoruz. Bu makale WordPress 4 ve 5 versiyonları ekran görüntüleri kullanılarak hazırlanmıştır. WordPress sürekli olarak gelişmekte olduğundan, bu kılavuzu güncel tutmak için elimizden geleni yapacağız. Eksik bir şeyin olduğunu fark ederseniz, bize bildirmekten çekinmeyin.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarımıza da abone olun. Bizi Twitter ve Facebook‘ta bulabilirsiniz.

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

WordPresse FTP ile Dosya Yükleme

Önceki yazı

Shopify vs WooCommerce – Hangisi Daha İyi Platform?

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası Rehber