Eklentiler

WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası Çözümü (Missing Schedule)

0
Wordpress Zamanlama Kaçırıldı Hatası

WordPress Zamanlama Kaçırıldı hatasının çözümü için makalemizi okuyunuz.

WordPress, yazılarınızın belirli bir zamanda otomatik olarak yayınlanmasını planlamanızı sağlayan harika bir özelliğe sahiptir. Bu özellik seyahat blogcuları ve tatil yapan blogcular için eksiksiz bir nimettir. Farklı bir saat dilimindeyseniz, bir yayın yayınlamak için tuhaf saatlerde kalkmak konusunda endişelenmek istemezsiniz.

Wordpress Zamanlama Kaçırıldı Hatası

WordPress zamanlama özelliği sizin için iş yaparken sadece rahatlayabilir ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm yayıncılık zamanlamanızın berbat olduğunu ve siz dışarıdayken yayınlarınızın hiçbirinin yayınlanmadığını fark edene kadar her şey iyidir. Bu daha önce başınıza geldiyse veya düzenli aralıklarla zamanlama özelliğini kullanan biriyseniz, eksik zamanlama hatasını önlemek için bu numarayı uygulamak istersiniz. Bu yazıda WordPress Zamanlama Kaçırıldı (Missing Schedule) Hatası Çözümünü göstereceğiz.

Video Öğretici

veya okumaya devam edin.

WordPress Zamanlama Kaçırıldı (Missing Schedule) Hatası Çözümü

Yapmanız gereken ilk şey WP Missed Schedule hatası çözümü eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek. Eklenti GitHub’da mevcuttur, WordPress eklentilerinin GitHub’dan nasıl kurulacağı ile ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

WP Missed Schedule Eklentisi Nasıl Çalışır?

Eklenti planlanan zamanlarını kaçıran yayınları arar. Zamanlamasını kaçıran bir gönderi bulursa, bunları doğru şekilde yayınlar. Sunucunuzdaki kaynakları korumak için bunu her 5 dakikada bir yapar ve her döngüdeki 5 öğeyi düzeltir.

Son zamanlarda okurlarımızdan bazıları bize zamanlama sonrası özelliğinin onlar için çalışmadığını söyledi. Daha fazla araştırma sonucunda, WordPress Trac ‘te eksik zamanlama mesajları ve zamanlama hataları hakkında bazı şikayetler olduğunu da tespit ettik. Bunun aslında WordPress 3.5 ile ilgili bir sorun olduğunu gördük. Bir sonraki güvenlik sürümünde 3.5.1 eklenmesi planlanmaktadır.

Muhtemelen bu sorunun WordPress 3.5 için yeni olup olmadığını merak ediyorsunuzdur, peki neden eklentinin 37.000’den fazla yüklemesi var? Bu eklenti sadece WordPress 3.5 ile ilgili olmadığından, eklenti bir süredir piyasada. Sunucu yapılandırmanız varsayılan WP Cron ile iyi oynamadığında gerçekleşir. Ancak, bir grup insan WordPress 3.5’te 3.5.1 sürümünde düzeltilmesi gereken bu hatadan etkilenir. Bu sorunu yaşayan diğerleri için muhtemelen bir web barındırma sorunudur.

Bu sorundan etkilendiniz mi? Eğer öyleyse, o zaman umarım bu çözüm sorunu çözdü. Hala sorun yaşıyorsanız veya başka bir düzeltme bulduysanız, lütfen aşağıdaki yorumları bize bildirin.

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

WordPresse FTP ile Dosya Yükleme

Önceki yazı

Shopify vs WooCommerce – Hangisi Daha İyi Platform?

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası Eklentiler