Eklentiler

WordPress içerik Güncellemelerini Zamanlama – Otomatik

0

WordPress i̇çerik güncellemelerini zamanlama ile daima yazılarını güncel tutun. WordPress’te bir içerik güncellemelerini zamanlamayı hiç denediniz mi? Yaptıysanız, yayınlanmış bir yayında veya sayfada yapılacak değişiklikleri planlamanın kolay bir yolu olmadığını muhtemelen keşfettiniz. Bu makalede, WordPress’te içerik güncellemelerini zamanlama ve editör iş akışınızı iyileştirmeyi göstereceğiz.

Yazılar ve Sayfalar için Neden Güncelleme Zamanlanmalıdır?

Varsayılan olarak, WordPress gönderileri belirli bir zamanda yayınlanmasına olanak tanır. Ancak, zaten yayınlanmış bir gönderi veya sayfa için içerik güncellemeleri zamanlayamazsınız.

Birçok blogcu ve web sitesi sahibi eski blog yayınlarında sıklıkla değişiklik yapar, böylece yeni bilgiler ekleyerek makalelerini güncel tutabilirler.

İşletme web siteleri belirli bir zamanda görünmek üzere zamanlanmış değişiklikler yapmak isteyebilir. Örneğin, bir satış etkinliği ya da sınırlı bir süre için promosyon teklifinde bulunduğunuzda.

Normal olarak, görünmelerini istediğiniz anda tam olarak değişiklikler yapmanız gerekecektir. Güncelleme düğmesine bastığınızda değişiklikleriniz canlı hale gelir. Bazı site sahipleri değişikliklerini taslak olarak kaydeder ve ardından doğru zamanda kopyalayıp yapıştırır.

İçerik güncellemelerinizi, yeni yayınlar ve sayfalar planladığınız gibi planlamanız iyi olmaz mıydı?

İş akışınızı iyileştirmek ve eski içeriğinizi taze tutmak için WordPress’teki içerik güncellemelerini kolayca nasıl zamanlayacağınıza bir göz atalım.

WordPress İçerik Güncellemelerini Zamanlama

Yapmanız gereken ilk şey, Tao Schedule Update eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek. Daha fazla ayrıntı için, adım adım WordPress eklentilerinin nasıl kurulacağı ile ilgili kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirmeden sonra, WordPress yönetici alanındaki Yazılar »Tüm Yazılar sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Buradan, değişiklikleri zamanlamak istediğiniz yayını bulabilir ve ardından ‘Zamanlanmış Güncelleme’ bağlantısını tıklayabilirsiniz.

WordPress İçerik Güncellemelerini Otomatik Zamanlama

Eklenti, orijinal gönderinizin taslak bir kopyasını oluşturacak ve yayın editöründe açacaktır. Artık yayınınızda değişiklikler yapabilirsiniz.

Düzenlemeyi tamamladığınızda, ‘Yayınla’ seçeneğinin yanındaki tarih ve saati tıklayın.

WordPress İçerik Güncellemelerini Otomatik Zamanlama

Bu tarih ve saat ayarlarını gösterecektir. Değişikliklerinizin yayına girmesini istediğiniz tarih ve saati girmeniz ve ardından ekranın sağ üst köşesindeki “Programla” düğmesini tıklamanız gerekir.

WordPress İçerik Güncellemelerini Otomatik Zamanlama

Değişiklikleriniz şimdi programlanacak ve girdiğiniz tarih ve saatte otomatik olarak yayınlanacaktır.

Klasik Düzenleyicide İçerik Güncelleştirmeleri Zamanlama

Eski klasik düzenleyiciyi kullanıyorsanız, sağ sütunda ‘Zamanlanmış Güncelleme’ etiketli yeni bir meta kutusu göreceksiniz.

WordPress İçerik Güncellemelerini Otomatik Zamanlama

Buradan tarih ve saati ve değişiklikleri ne zaman yayınlayacağınızı seçebilirsiniz. Bundan sonra, değişikliklerinizi yayınla meta kutusunun altındaki ‘Kaydet’ düğmesini tıklayarak zamanlayabilirsiniz.

Zamanlanmış Yayın Güncellemelerini Görüntüleme ve Yönetme

Zamanlanmış gönderi güncellemelerinizi Yazılar » Tüm Yazılar ekranından yönetebilirsiniz. Tüm planlanmış güncellemeler, belirlenen yayınlanma tarihleriyle vurgulanır.

Buradan, zamanlanmış bir güncellemeyi orijinal yayınınızı etkilemeden silebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca “Şimdi yayınla” bağlantısını tıklayarak hemen bir güncelleme yayınlayabilirsiniz.

Umarız bu makale, WordPress’te içerik güncellemelerinin nasıl uygun şekilde planlandığını öğrenmenize yardımcı olmuştur. Ayrıca, düşük bütçeyle işleri büyütmek ile ilgili yazımızı görmek isteyebilirsiniz.

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

WordPress için 5 En iyi iletişim Formu Eklentisi

Önceki yazı

WordPresste Resim Düzenleme Nasıl Yapılır (Kırp, Döndür, Ölçeklendir, Çevir)

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası Eklentiler