E-ticaret

Shopify vs WooCommerce – Hangisi Daha İyi Platform?

0
shopify-vs-woocommerce

Bir e-ticaret sitesi kurmayı mı düşünüyorsunuz? Shopify vs WooCommerce kullanmanız gerekip gerekmediğinden emin değil misiniz?
Bunlar, kendilerine göre avantaj ve dezavantajları ile piyasadaki en popüler iki e-ticaret platformudur.

Bu makalede, Shopify ve WooCommerce ‘i karşılaştırarak seçim yapmanıza yardımcı olmayı düşünüyoruz.

Genel Bakış: Shopify vs WooCommerce

Web ’deki en popüler e-ticaret platformları olan Shopify ve WooCommerce ‘i karşılaştırmadan önce bu platformların temellerini ele almamız ve bir platformu nelerin öne çıkardığını bilerek hareket etmemiz gerekmektedir.

Shopify nedir?

Shopify, bir web mağazası oluşturma, ödemeleri kabul etme ve envanterinizi tek bir platformda yönetmenizi, web barındırma, güvenlik vb gibi bir web sitesinin yönetilmesiyle ilgili teknik sorunlar hakkında endiye kapılmadan yönetmenizi sağlayan bir hepsi-bir-arada e-ticaret platformudur.

WooCommerce nedir?

WooCommerce, Geliştirilmesi WordPress için yapılan açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir. En güçlü içerik yönetim sistemini (CMS) kullanmanıza ve bir çevrimiçi mağaza çalıştırmak için kullanmanıza olanak sağlar. Açık kaynak olması sebebi ile web mağazanızın her bölümünü özelleştirebilir ve kolayca özel uzantılar oluşturabilirsiniz.

Tamamen ihtiyaçlarınıza ve beceri düzeyinize bağlı olarak iki platform arasında seçim yapabilirsiniz.

E-Ticaret Platformunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir web mağazası oluştururken unutulmaması gereken birkaç şey var. Bu önemli faktörler, ihtiyaçlarınız için hangi platformun daha uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

  • Bütçe – İşlevsel bir e-ticaret mağazasının oluşturulması için başlangıç ​​maliyeti.
  • Kullanım Kolaylığı – Yeni başlayanlar için bile kullanımı ve yönetimi kolay olmalı.
  • Ödeme Yöntemleri – Birden fazla ödeme yöntemlerine destek sağlamalıdır. (örneğin PayPal, Stripe, diğer ticari işlemciler)
  • Entegrasyon – İşinizi büyütmek için entegre edebileceğiniz hizmet sayısı ve üçüncü parti araçlar.
  • Ölçeklenebilirlik – Platform, işiniz büyüdükçe ölçeklendirebilmelidir.

Bunlar, tüm çevrimiçi mağaza sahiplerinin dikkate alması gereken en temel gereksinimlerdir. Ancak ihtiyacınıza bağlı olarak nakliye, stok yönetimi, faturalandırma, vergiler vb. Diğer seçeneklere de bakmak isteyebilirsiniz.

Bu makaledeki amacımız, Shopify ve WooCommerce ’in bu temel gereksinimleri nasıl karşıladıklarına ve bunlardan hangisinin ihtiyaçlarınız için en uygun olduğuna karar vermenizi sağlamaktır.

Ücret: Shopify vs WooCommerce

Maliyet genellikle e-ticaret sitesi sahipleri için en önemli faktördür. Bu işe girişirken maliyetini değerlendirirken, ek hizmetler ve yazılımlar için değişken maliyetleri de göz önünde bulundurmak zorundasınız.

Shopify Fiyat

Shopify, çevrimiçi mağazanızı oluşturmanızı çok kolaylaştırır.
Temel Shopify paketinin ayda 29$ maliyeti vardır.
Standart Shopify paketi ayda 79$ ‘dır ve Gelişmiş Shopify paketi ile aylık 299$ ödeme yapmanız gerekir.

shopify-fiyat

Bu paketlerin her biri alan adı, web barındırma ve SSL sertifikası içermektedir.

Temel plan, yeni bir çevrimiçi mağaza kurmak için yeterli özelliklere sahiptir. 2 kullanıcı hesabı, sınırsız dosya depolama alanı, sınırsız ürün ve daha fazlasını ekleyebiliyorsunuz.

Bu fiyatlandırma, Shopify mağazanızı bir sonraki seviyeye taşımanız gerekecek üçüncü taraf araçları ve eklentileri içermez. İşiniz büyüdükçe, bu maliyetler eklemeye başlayacak ve yakın bir zaman sonra temel paket fiyatından çok daha fazlasını ödeyeceksiniz.

Ödemeler, maliyetlerinizi etkileyen başka bir faktördür. Shopify, işlem başına %2,9 + 30 sent ücretlendirme ile kendi ödeme çözümünü sunar.

Üçüncü taraf ödeme geçitlerini veya kendi satıcı hesabınızı kullanmak istiyorsanız, tüm işlemler için %2 oranında sabit bir ücret ödersiniz. Ayda 299$ maliyeti olan Shopify Gelişmiş paketi kullanarak bu ücreti %0,5 ’e düşürebilirsiniz.

Harici ödeme ağ geçitleri kullanıldığında ödeme işlemleri ücretleri oldukça yüksek olacaktır. Ancak, yeni başlamış ve Shopify ödeme çözümünü kullanmak istiyorsanız, bu ücretler Stripe ve Braintree gibi popüler platformlarla oldukça benzer.

WooCommerce Fiyat

WooCommerce, WordPress.org için bir e-ticaret eklentisidir
(kendi kendini barındırılan WordPress olarak da bilinir) . Açık kaynak kodlu bir WordPress eklentisidir.

WooCommerce mağazası oluşturmak için alan adı, WordPress barındırma hesabı ve SSL Sertifikasına ihtiyacınız olacaktır.

Tipik olarak, bir alan adı 1,5$ ila 14$ arasında, SSL Sertifikasyonu 9,99$ ‘dan başlayan fiyatlarla ve web barındırma için de giriş seviyesi basit bir barındırma için 10$ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretlendirilir.

Maliyeti önemli ölçüde azaltan,WooCommerce barındırma planları sunan birkaç özelleştirilmiş hosting şirketi de vardır.

bluehost-woocommerce

Resmi bir WordPress ve WooCommerce barındırma sağlayıcısı olan Bluehost, kullanıcılarımıza ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ile web barındırma paketinde indirim yapmayı kabul etti.

Bu, çevrimiçi mağazanızın barındırma maliyetini 6.95$/ay ’a kadar düşürmenize yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi temel bir WooCommerce deposu oluşturma maliyeti Shopify ’dan çok daha ucuz. WooCommerce, ayrıca işlemleriniz için talep etmiyor.

Ancak ücretli uzantıları satın aldığınızda web mağazanız büyüdükçe barındırma maliyetleriniz de artacaktır.

Bununla beraber, WooCommerce kullanmanın en önemli avantajlarından biri de, genellikle ücretli uzantılara ücretsiz alternatifler sunabilmesidir. Ayrıca maliyetlerinizi yalnızca ihtiyaç duyduğunuz şekilde araçları ve eklentileri satın alarak kontrol altında tutabilirsiniz.

WooCommerce için, mevcut ücretsiz temalar ve ücretsiz eklentiler miktarı ile maliyet söz konusu olduğunda bu karşılaştırmayı kazanan WooCommerce olur.

Kazanan: WooCommerce

Kullanım kolaylığı: Shopify vs WooCommerce

Bir e-ticaret mağazası kuran kullanıcılar, sanılanın aksine yalnızca web tasarımcıları veya web geliştiricileri değildir. Temel kavramlara aşina olan kullanıcılar bile kullanımı kolay olan bu platformlara ihtiyaç duyarlar.

Shopify ve WooCommerce’in kullanım kolaylığı açısından değerlendirelim.

Shopify – Kullanım Kolaylığı

Shopify, herhangi bir yazılımı yüklemeniz, yönetmeniz veya güncellemeniz gerekmediği anlamına gelen tamamen barındırılan bir platformdur. Ayrıca yedekleme, uyumluluk sorunları, güvenlik ve performans hakkında endişelenmeniz gerekmez.

Kayıt olur olmaz, web siteniz için bir tasarım seçmenize yardımcı olur. Bundan sonra, size özelleştirme yolunu gösterir ve ardından ürün eklemenize yardımcı olurlar.

shopify-kisisellestirme

Sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzü ile gelen Shopify için içerdeki ürünleri, satış ve stok yönetimi çocuk oyuncağı!

Bu yüksek düzeyde optimize edilmiş kullanıcı deneyiminin bir dezavantajı, kontrolünüzü sınırlamış olmasıdır. Shopify, uzantı tarafından sağlanan tasarım ve geliştirme araçları ile e-ticarete başlamak ve işlerinizi büyütmek için falasıyla yeterlidir.

Ancak, bu göründüğü gibi kötü bir durum değildir. Çoğu kullanıcı için, Shopify’da bulunan geniş çaplı uzantılar ve temalar, çevrimiçi mağazanıza başlamak ve büyümek için fazlasıyla yeterlidir.

WooCommerce – Kullanım Kolaylığı

WooCommerce , Shopify gibi bir barındırılan platform değildir. Bu, WooCommerce ’i kurmanız, güncellemeleri kontrol etmeniz, yedekleri tutmanız ve web sitenizin güvenli olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Bu görevlerin birçoğunu sizin için otomatik hale getirebilecek ücretli ve ücretsiz eklentiler vardır.

woocommerce-kurulumu

WooCommerce özelleştirmeler söz konusu iken oldukça esnektir. Tüm platformun tam kontrolüne sahipsiniz. WordPress için geliştirilmiş onbinlerce eklenti yardımıyla web sitenize herhangi bir işlevsellik ekleyebilirsiniz. Ancak, yerleşik bir sürükle ve bırak tasarımı şuan mevcut değildir.

Esnekliğin en büyük dezavantajı, bir öğrenme eğrisi ile gelmesi ve web sitenizin daha pratik bir yönetim gerektirmesidir. Bir satış hesabına veya PayPal gibi benzer bir hizmete de kayıt olmanız gerekir.

WooCommerce kurulum rehberi size bu konularda yardımcı olurken, Shopify’ın tümleşik kullanımına ve kullanım kolaylığı karşısında eziliyor.

Kazanan: Shopify

Ödeme Yöntemleri: Shopify vs WooCommerce

Ödemelerini kabul etmek için kullanabileceğiniz birçok kanal bulunmaktadır. Bazı ödeme yöntemleri sizin için uygun olmayabilir ve diğerleri müşterileriniz için mevcut olmayabilir.

Bu sebeple seçilen platformun farklı ödeme yöntemleri sunması e-ticaret için önemli bir unsurdur. Ödeme entegrasyonları söz konusu olduğunda Shopify ve WooCommerce ’ın karşılaştırmasını ele alacağız.

Shopify Ödeme Seçenekleri

Bu patform ödeme almak için kullanabileceğiniz birden çok ödeme seçeneğini sizlere sunar. Tüm popüler üçüncü taraf ödeme geçitlerinden hariç Shopify Payments adı verilen Shopify tarafından geliştirilmiş bir ödeme çözümüne sahiptir.

woocommerce-odeme

Yalnız Shopify, üçüncü taraf ödeme geçitleri ile yapılan işlem başına %2 daha fazla ücret almaktadır. Bu, ödeme geçidi tarafından tahsil edilen işlem ücretlerinden yüksektir. Gelişmiş Shopify paketi için aylık 299$ ödeyerek bu ücreti %0,5 ’e düşürebiliyorsunuz.

Shopify Ödemelerin kredi kartı oranları, Temel paket için %2,9 + 30¢ ‘den başlar ve diğer paketlerden daha düşüktür.

WooCommerce Ödeme Seçenekleri

WooCommerce, varsayılan olarak PayPal ve Stripe ödeme yöntemi sunar. Ayrıca diğer popüler ödeme kanallarını eklentiler aracılığıyla destekler.

woocommerce-odeme

Şirketler, WooCommerce için eklentiler oluşturarak kendi ödeme yöntemlerine destek imkanı yaratabilirler.

Kendi kendine barındırılan bir platform olarak, yalnızca ödeme geçidiniz tarafınca veya banka tarafından işlem ücreti alınmaktadır. WooCommerce, mağaza işlemleriniz için herhangi fazladan bir ücret talep etmez.

Kendi ticari hesabınızı seçip üçüncü taraf bir ödeme geçidi kullanmak sizin için önemli etken ise WooCommerce kullanarak çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Ancak küçük bir mağazaysanız ve Stripe / Paypal ile aynı kredi kartı oranlarına sahip olan Shopify Ödemelerini kullanmaya istekli iseniz, o zaman fark etmez.

Kazanan: Berabere

Entegrasyon ve Eklentiler: Shopify vs WooCommerce

Bir e-ticaret platformu ne kadar büyük ve güçlü olursa olsun daima mağazasını büyütmek için üçüncü taraf hizmetler ve araçlara ihtiyaç duyarlar. Mesela analiz aracı, e-posta pazarlama, sosyal yardım hizmetleri vb.

Bu iki ödeme platformu kapsamlı bir uzantıya sahiplerdir ve birçok üçüncü taraf hizmetiyle entegre halindedirler.

Shopify Entegrasyonu ve Eklentileri

Shopify, Shopify mağazanız için üçüncü taraf eklentileri satın alabileceğiniz güçlü bir API ve Uygulama Mağazası ile birlikte gelir. Bu uygulama mağazası ve API desteği ile web mağazanıza eklemek istediğiniz özellikleri kapsayan onlarca uygulama mevcuttur.

shopify-uygulama-magazasi

Müşteri adayları için, e-posta listenizi büyütmenize ve alışveriş sepetini terk etmenizi azaltmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi yazılımlarla entegrasyonları vardır. Bunlar, SEO için uygulamalar, ürün incelemeleri, indirimler, geri sayım işlemleri ve daha fazlasını sunarlar.

Shopify ’ın uygulama mağazası ücretli ve ücretsiz birçok uygulama içermektedir. Ücretsiz uygulamalar genellikle kendi fiyatlandırması bulunan üçüncü taraf kanallar tarafından oluşturulur ve uygulama mağazanızı yalnızca API ’lerine entegre eder. Ücretli ek ödemeler için fiyatlar değişkenlik gösterir ve çoğu uygulama aylık paket ile satın alınır.

WooCommerce Entegrasyonu ve Eklentileri

woocommerce-.uzantilar

WooCommerce açık kaynak kodlu olmasıyla beraber WordPres üzerine kurulur. Bu sayede onbinlerce ücretsiz WordPress eklentisine ve daha birçok ücretli eklentiye sahip olabilirsiniz.

Ödeme geçitleri, potansiyel müşteri yaratma, SEO, performans optimizasyonu, yedekleme, güvenlik önlemleri gibi aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm özellikleri eklentiler aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Neredeyse tüm üçüncü taraf araçlarının ve servis sağlayıcılarının, WooCommerce mağazasıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşmeleri için kendi eklentileri vardır.

Ayrıca kendi web sitenizde yapılacak olan işlemler, bir entegrasyon veya eklenti oluşturmak için ücreti karşılığında bir geliştirici tutabilirsiniz. Yine de WooCommerce ’in özelleştirilmesinin çok daha basit olduğu unutmamalısınız. Kişisel olarak WordPress için bir eklenti gönderme ve Shopify mağazasına bir uygulama gönderme sürecinden geçtikten sonra, sürecin Shopify ve WooCommerce’de son derece zor olduğunu söyleyebiliriz.

Kazanan: WooCommerce

Stoksuz Satış: Shopify vs WooCommerce

stoksuz-satis-dropshipping

Doğrudan türkçe karşılığı olmamasına karşın Stoksuz e-Ticaret dediğimiz ve bilinen adıyla Dropshipping, bir e-ticaret mağazasının ürünlerini stokta tutmadığı bir çevrimiçi bir yöntemdir. Ürünleri stokta tutmak yerine diğer satıcılardan ürün satın alıp ardından müşterilerine göndererek siparişi yerine getirir. Kendileri Satıcı olmasına rağmen başka bir satıcı üzerinden aracılık yapmış olur.

Neredeyse sıfır sermaye ile satış yapmanızı sağlayan online ticaret sistemidir. Düşük yük nedeniyle, dropshipping yöntemi dünya genelinde oldukça yaygın hale geldi.

Shopify ile Stoksuz Satış

Bir dropshipping iş kurarken, web siteniz herhangi bir çevrimiçi mağazaya benzeyecektir. Kullanıcılarınız, diğer tüm e-Ticaret mağazalarında olduğu gibi ürünlerinize göz atabilir, sepete ekleyebilir ve ödeme yapabilirler.

Ayrıca AliExpress, Printify, Oberlo gibi birçok popüler dropshipping pazarı için entegrasyon uygulamalarına Shopify sahiptir. Unutulmamalıdır ki bu ürün pazarlarının her biri dropshipping için kendi üyelik ücretlerine, gönderim ücretlerine sahiptir.

WooCommerce ile Stoksuz Satış

İşletmeler arasında oldukça yaygın olan WooCommerce dropshipping, siparişi tamamlamanızı sağlayan uzantıları kurmanıza izin vermektedir.

Saniyeler içerisinde ürünleri içe aktarmanıza, web sitenizden siparişleri yerine getirmenize ve daha nicelerini yapmanıza olanak sağlayan uzantıları kolayca bulabilirsiniz. Hatta diğer satıcılar ile anlaşıp web sitenizde satış yapmalarını sağlayarak kendi e-ticaret pazarınızı oluşturabilirsiniz.

Tedarikçinizin ve satıcınızın asgari sipariş gereksinimlerine, üyelik ücretlerine ve diğer ücretlere sahip olabileceğini uunutmamanızda fayda var.

Kazanan: WooCommerce

Ölçeklenebilirlik ve Büyüme: Shopify vs WooCommerce

İşiniz büyüdükçe, farklı zorlukları yenip yeni hedefleri elde etmeniz için daha fazla kaynağa ihtiyacınız olacaktır.

Shopify ve WooCommerce, büyük miktarda siparişler ve yoğun trafik durumlarıyla başa çıkmak için ölçeklendirilebilirler, ancak bu durum için eşit değillerdir. Şimdi bu iki e-Ticaret platformunun ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda nasıl karşılaştırdığına bir göz gözdirelim.

Shopify ‘da Ölçeklenebilirlik

shopify-enterprise

Shopify, mağazanızın teknik parçalarını ele alır; bu da performans, güvenlik ve ölçeklenebilirlik hakkında endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir. İşletmeniz büyüdükçe, Shopify planlarınızı yeni sürüme geçirebilirsiniz.

Altyapıları, arıza süreleri, yedeklemeler, güncellemeler veya güvenlik konusunu düşünmeden büyüyen işinizi kolayca halledebilir. Ayrıca Shopify Plus paketinin bir parçası olarak kurumsal hizmetler de sunmaktadırlar.

İşleri büyütmenin zor kısmı böylece ortadan kalkmış olurken aynı zamanda iş maliyetinizin de biraz yükselmesine sebep olmaktadır. Artan masraflar karşısında plan yaparak yol haritası çıkarmanız gerekecek.

Bu işin iyi kısmı ise teknik ekibi şirket içinde bulundurmak / yönetmek zorunda kalmadığınız için masraf olarak sizi çok zorlamayacaktır.

WooCommerce ’de Ölçeklenebilirlik

woocommerce-olceklendirme

WooCommerce, web sitenizin yedeklerini, güncellemelerini ve güvenliğini korumakla yükümlü olan ve kendi kendini barındıran bir platformdur.

Web mağazanız trafik almaya başlayınca yani web sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı arttıkça WooCommerce Barındırma paketinizin sistem kaynakları tükenmeye başlayabilir.

Ancak web sitenizi tam olarak kontrol ettiğinizde büyümeyi yönetmek için bu platformda birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Barındırma paketinizi daha güçlü sunucu paketlerine yükseltmek için önbellekleme ile kaynakların daha iyi yönetimi sağlayın.

Barındırma maliyetleriniz artabilir ancak kaynaklar üzerinde daha fazla kontrol yetkisine olacaksınız ve ihtiyacınız olmayan kaynaklar için ödeme yapmadığınızdan emin olabilirsiniz. WooCommerce mağazanızı ölçeklendirmek için WP Engine veya LiquidWeb gibi bir yönetilen WordPress barındırma sağlayıcılarını kullanabilirsiniz. Tabi bunlara başka alternatifler de vardır.

WooCommerce ’in sunduğu kontrol mekanizmasına rağmen, bazı işletme sahipleri sorunsuz bir çözümü tercih edebilir.

Kazanan: Shopify

WooCommerce vs Shopify için Destek Seçenekleri

WooCommerce ve Shopify ’ı kullanmak çok basittir. Ancak bazı durumlarda yeni birşey yapmayı öğrenmek için yardım gerekebilir.

WooCommerce ve Shopify müşteri desteği konusunda nasıllar? bunu ele alacağız.

Shopify Destek Seçenekleri

Shopify ‘ın Tamamiyle barındırılan bir platform olduğunu biliyoruz. Bu da yazılımı kontrol ettikleri ve platforma hakim oldukları anlamına geliyor.

Shopify canlı destek, sohbet, telefon, e-posta ve Twitter üzerinden 7/24 destek sağlar. Birşeyleri kendi başlarına yapmak isteyen kullanıcılar için, Shopify kapsamlı dökümanlar, nasıl yapılır kılavuzları, bilgi deposu, video eğitimleri ve forum imkanları sağlar.

shopify-destek

Birde ekstra yardıma ihtiyaç duyuyorsanız veya üçüncü taraf çözümlerini entegre etmek istiyorsanız, kiralayabileceğiniz bir Shopify Uzmanları ekibini bulundurur.

Shopify, kullandığınız üçüncü taraf temaları ve uygulamaları desteklememektedir.

WooCommerce Destek Seçenekleri

WooCommerce, dünyada en çok tercih edilen e-ticaret platformudur. Bu da ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz yüzlerce destek seçeneği olduğu anlamına geliyor.

WooCommerce kendi kendine barındırılan bir platform olduğu için barındırma sağlayıcınızın sunucunuzla ilgili sorunlardan destek sağlamaktan sorumlu olduğu anlamına gelir.

Resmi internet sitesinde, size yardımcı olması için kapsamlı dökümanlar, kılavuzlar, rehberler ve öğreticilere yer verir. Ayrıca diğer WooCommerce kullanıcılarından ve uzmanlarından yardım alabileceğiniz destek forumları da mevcuttur.

WooCommerce tema ve uzantılarınız için bu geliştiriciler, sizin onlara ürünleri ile soracağınız soruları yanıtlamakla hükümlüdürler.

Yaygın olarak tercih edildiği için, WooCommerce mağazanızla ilgili sıkıntıları çözmenize yardım etmesi için uygulama geliştiricilerini bulmanız daha kolaydır ve daha ucuza mal olur. Bu geliştiricileri bulmak için Freelancer web sitelerini kullanabilirsiniz.

Kazanan: Shopify

WooCommerce vs Shopify: En İyi e-Ticaret Platformu Hangisi?

Shopify ve WooCommerce, e-ticaret mağazanızı oluşturmak için kişisel yetenek ve tercihlerinize bağlı olarak kullanabileceğiniz en güçlü platformlardır.

Shopify, kullanım açısından WooCommerce ‘e göre çok daha kolaydır. Herhangi birşey yüklemeniz gerekmez ve hızlı bir şekilde işe koyulabilirsiniz. Ödeme yapmak ve fiyatlandırma planlarını anlamak da bu platformda daha kolaydır.

Shopify ’ın dezavantajı, tam anlamıyla kontrolün elinizde olmamasıdır. İşlem ücretleri, eklentiler ve entegrasyonlarla maliyet artabilir. Yükseltme seçenekleriniz, ödeme planı seçmekle sınırlıdır ve maliyetleri “büyüdükçe öde” esasına göre yönetemezsiniz.

WooCommerce açık kaynak kodlu olduğu için web sitenizi tam olarak kontrol etmenize olanak sağlar. WooCommerce hosting şirketleri ile bir çevrimiçi mağaza oluşturmak çok daha düşük maliyetlidir.

Dezavantajı, yazılımı korumalısın yani Biraz öğrenme azminiz ile bunu başarırsınız. Bu aşama gözünüzü korkutmasın aksine birçok yeni başlayan kullanıcılar onu kullanıyor ve öğrenme aşamasını oldukça çabuk geçiyorlar.

Sonuç

Uygun maliyetli fiyat/performans olarak değerlendirebileceğiniz bir e-ticaret çözümü arıyorsanız ve çevrimiçi mağazanızın tüm kontrolüne sahip olmak istiyorsanız, WooCommerce sizin için en iyi platformdur.

Sınırsız ölçeklenebilirliğe sahip tamamen sorunsuz bir çözüm istiyorsanız da Shopify sizin için daha iyi bir platform olacaktır.

Umarız, bu makale Shopify ile WooCommerce arasındaki artıları ve eksileri karşılaştırmanıza ve sizin için en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olur.

Ayrıca E-Ticaret: İnternetten Ne Satabilirim? (en iyi ürünü seçme) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

Nedir: Yazı Türleri

Önceki yazı

WordPress Child Tema Oluşturma

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir