E-ticaret

5 En İyi WordPress E-Ticaret Eklentisi Karşılaştırma – 2019

0
i̇nternetten ne satabilirim

İnternetten ürün satışı yapmak mı istiyor ve bunu WordPress ile mi gerçekleştireceksiniz? Şimdi gelin, “5 En i̇yi WordPress e-Ticaret Eklentisi” hangisi bunu öğrenelim.

Sizin için en uygun e-ticaret eklentisini seçmek işleri yürütebilmeniz için önemlidir, çünkü diğerine göre daha iyi bir e-ticaret platformu büyüme için daha fazla fırsat anlamına gelir. Birçok kullanıcı, araştırma yapmadan kulaktan duyma bilgilerle bu işe girişirler ve para kaybederler.

Bu makalede, 2019 için en iyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisini ele alacağız. ve içlerinden hangi e-ticaret eklentisinin sizin işiniz için daha uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olacağız. Bunu da eklentilerin birbirlerine göre avantajları ve dezavantajlarıyla başaracağımızı umuyoruz.

E-Ticaret Eklentisi Ararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

WordPress için birçok e-ticaret eklentisi bulunmaktadır. Ancak bunların hepsi kullanım durumunuza göre en doğru özelliklere sahip olmayabilir.

Örneğin, bazı e-Ticaret eklentileri, e-Kitaplar, müzik, fotoğraflar vb gibi Dijital ürünlerin satılması için yapılmıştır.

Bir dropshipping yani stoksuz satış şirketi işletmek istiyorsanız, o zaman dropshipping için daha iyi destek sağlayan bir e-ticaret eklentisi bulmanız gerekir.

Temelde, web mağazanızı etkin bir şekilde çalıştırmak için neler satacağınızı ve hangi özellikleri kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Önce e-ticaret için kendinize bir yol haritasını çıkarın ve işlere öyle koyulun.

Ayrıyetten bir e-ticaret platformu seçimi yaparken bakmanız gereken en önemli faktörlerden bazıları aşağıdadır.

  • Ödeme çözümleri – E-Ticaret eklentiniz varsayılan olarak veya bir uzantı aracılığıyla tercih ettiğiniz ödeme sağlayıcıları için desteğe sahip olmalıdır.
  • Tasarım ve Özelleştirme – Müşteriyi ilk başta etkilemenin yolu mağaza tasarımından geçer. Seçeceğiniz e-Ticaret platformunda farklı tarzda şablonlar ve kolay özelleştirme seçeneklerinin olduğundan emin olun.
  • Entegrasyon ve Uygulamalar – CRM yazılımı, E-posta pazarlama hizmeti, muhasebe yazılımı vb gibi uygulamalar için mevcut entegrasyonları inceleyin. E-ticaret işinizi büyütmek, verimli bir şekilde yönetmek ve işleri kolaylaştırmak için bu tür araçlara ihtiyacınız olacaktır.
  • Müşteri Hizmetleri – Destek seçeneklerinin mevcut olduğundan emin olun. İyi destek uzun vadede size daha çok para kazandırabilir.

En i̇yi WordPress e-ticaret Eklentisi seçimini yaparken nelere ihtiyacınız olacak bunları inceleyelim.

Bir e-Ticaret Sitesi için Nelere ihtiyaç Var?

E-ticaret web siteleri yoğun ziyaretçi trafiği sebebiyle durumu idare edebilecek bir WordPress hosting sağlayıcısına ihtiyacınız olacak.

Eğer bütçeniz yeterli ise Bluehost ile başlayabilirsiniz. Bluehost, E-ticaret planı, güvenli bir şekilde ödeme planı sağlayabilmeniz için SSL sertifikası, sizin için ayrılmış özel bir IP ve özel bir destek hattı ile birlikte gelir. Ayrıca, en güçlü WordPress E-Ticaret eklentisi olan woocommerce ‘i varsayılan olarak kurulur (Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde öğreneceğiniz gibi).

Alternatif olarak bütçe sorun değilse ve en iyi performansı istiyorsanız, WPEngine gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısını kullanmanızı öneririz.

Ardından, web siteniz için bir alan adı seçmeniz gerekecektir. E-Ticaret siteniz için doğru alan adını nasıl seçeceğinize dair kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.

Son olarak, alışveriş sepetinde ki ürünleri ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi temel işletme eklentilerini seçmeniz gerekecektir.

Bu önemli unsur ve seçenekleri açıkladıktan sonra en iyi WordPress e-ticaret eklentilerine bir göz atmaya başlayalım.

En İyi WordPress E-Ticaret Eklentisi – Karşılaştırma

Bir E-Ticaret platformu oluştururken nelere dikkat etmeniz ve neyi aramanız gerektiğini bildiğinize göre, WordPress yazılımında en iyi e-ticaret platformunu oluşturmak kullanıcılar tarafından en çok tercih edilenleri inceleyelim.

En Çok Tercih Edilen WordPress e-Ticaret Eklentileri

1- WooCommerce
2- BigCommerce
3- Easy Digital Downloads
4- MemberPress
5- Shopify

Her birine göz atıp inceleyelim ve artılarını / eksilerini karşılaştıralım.

1- WooCommerce

En İyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisi

En popüler WordPress eklentisi nedir sorusunun cevabıdır WooCommerce ve de aynı zamanda dünyanın en popüler e-ticaret platformudur. WooCommerce, 2015 yılında Automattic şirketi tarafından satın alındı.

WooCommerce için birçok uzantı ve tema bulunuyor. Ayrıca arkasında tutkulu bir geliştirici topluluğu var. Son zamanlarda birkaç hosting(barındırma) şirketi özel WooCommerce barındırma çözümleri oluşturmaya başladılar.

WooCommerce Avantajları

Bu platformu kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

Uzantılar ve Temalar – WooCommerce için yüzlerce uzantı ve tema bulunduğunu belirtmiştik. Bu durum e-ticaret sitenize yeni özellikler eklemenize olanak sağlıyor. Geniş ve kapsamlı tema koleksiyonu ile sitenizin tasarımını ve düzenini seçerken tonlarca seçeneğiniz olduğunu da bilirsiniz.

Dijital ve Fiziksel Satış İmkanı – WooCommerce ile, fiziksel ve dijital indirmeleri (e-kitaplar, müzik, yazılım ve daha fazlası gibi) satabilirsiniz.

Satış Ortaklığı veya Harici Ürün Satışı – WooCommerce kullanarak, sitenize satış ortağı veya harici ürünler ekleyebilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlamacıları ürün siteleri oluşturabilir ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunabilir.

Komple Envanter Yönetimi – WooCommerce, envanterinizi kolayca yönetmek, hatta bir mağaza yöneticisi atamak için birçok araçlar ile birlikte gelir.

Ödeme ve Kargo Seçenekleri – WooCommerce popüler ödeme sağlayıcıları için desteğe sahiptir. Ayrıca uzantılar ile birçok ödeme seçeneği sunabilirsiniz, nakliye ve vergileri de hesaplayabilirsiniz.

Destek ve Belgeler – WooCommerce için birçok döküman bulunmaktadır. Belger dışında bilgi tabanı, yardım masası ve topluluk forumları da mevcuttur.

WooCommerce Dezavantajları

Çok Fazla Seçenek – WooCommerce ’in kullanımı çok kolay olsa da ayarlar sayfasında ki seçenekler yeni kullanıcılar için korkutucu gelebilir.

Eklenti Bulma – WooCommerce için birçok eklenti seçeneği bulunmaktadır. Bir kullanıcı bazen ihtiyaç duyduğu eklentiye bu bolluktan dolayı ulaşamayabilir. Bu değerlendirmemiz çok sayıda olan seçeneklerden dolayı kafa karışıklığı oluşabileceğindendir. Bir itirafta bulunayım, çok fazla seçenek olması benim için bulunmaz bir nimettir.

Tema Desteği – Herhangi bir WordPress teması ile WooCommerce çalışır ancak bu durum tüm temalarla uyum içinde görüneceğini anlamına gelmemelidir. Bazı temalar ile kullanımında iyi görünüm elde etmek kolay olmayabilir. Çok fazla uğraşmadan özelliklerinden tam olarak yararlanmak için bir WooCommerce hazır temalarını tercih etmenizi öneririz.

Ölçeklenebilirlik – İnternet mağazanız büyüdükçe WooCommerce mağazanızı ölçeklendirmek için WP Engine gibi yönetilen bir barındırma sağlayıcısına geçmeniz gerekecektir.

WooCommerce, her türlü e-ticaret sitesi için mükemmel bir seçimdir. Geniş bir geliştirici ve kullanıcı topluluğuna, çok sayıda uzantı eklenti ve temaya, çok dilli web sitelerinde mükemmel desteğe, en iyi ücretsiz ve ücretli destek seçeneklerine sahiptir.

2- BigCommerce

En İyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisi

BigCommerce, WordPress ile kesintisiz entegrasyon sunan ve tamamen barındırılan bir e-ticaret platformudur. Bu, içeriğinizi yönetmek ve web sitenizi çalıştırmak için WordPress kullanırken ölçeklenebilir bir e-ticaret platformu kullanmanıza olanak tanır.

Ürünlerinizi WordPress internet sitenize yerleştirmeyi kolaylaştıran güçlü bir entegrasyon eklentisi mevcuttur. Sizin için otomatik oturum açma, hesap, alışveriş sepeti ve diğer önemli sayfaları otomatik olarak oluşturur.

Bigcommerce ‘i WordPress e-ticaret platformunuz olarak kullanmanın bazı avantaj ve dezavantajlarını inceleyelim.

BigCommerce Avantajları

Yüksek ölçeklenebilirlik – Kolay ölçeklenebilirlik, kurumsal seviyede güvenlik ve yüksek ölçeklenebilirlik ile ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri içerir.
Daha Az Bakım – e-Ticaret motorunuzu diğer içeriklerden ayrı tutmak sistem kaynaklarını ayırmak anlamına geldiği için WordPress sitenizi çalıştırmayı kolaylaştırır.
Farklı Kanallardan Satış – Yalnızca kendi internet sitenizde değil, Instagram, Facebook ve Amazon gibi diğer kanallarda da satış için kullanabilirsiniz.
İşlem Ücreti Yok – Bazı e-Ticaret platformlarının aksine, yapılan her işlem için sizden ücret kesilmez. Onlarca ödeme sağlayıcıları arasından seçim yapabilir ve yalnızca ödeme servis sağlayıcısına ödeme yapabilirsiniz.

BigCommerce Dezavantajları

Sınırlı Entegrasyon – BigCommerce, tüm üçüncü taraf uygulama ve araçlarla bütünleşir. Ancak, uygulama mağazası hala büyümekte ve çok tercih edilmeyen bazı uygulamalar için bir entegrasyon bulmanız zor olabilir.

Mobil Uygulama Yok – Malesef hala bir mobil uygulamaya sahip değil.

BigCommerce, kullanımı çok kolay ve inanılmaz derecede güçlü bir e-Ticaret platformudur ayrıca bir SaaS e-Ticaret platformudur, ancak BigCommerce WordPress eklentisi ile her iki platformda en iyisine sahip olabilirsiniz.

İşiniz büyüdükçe barındırma gereksinimlerinizi ölçeklendirmenin acılarını ortadan kaldırır. Aynı zamanda eprformans, güvenlik, SEO veya önbellekleme için uzantıları bulma konusunda endişelenmeniz de gerekmez.

BigCommerce, komutasız e-ticaret için WordPress ’te yükselen bir rakip. Alyapı ve teknolojisi ile ilgilenerek, böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

3- Easy Digital Downloads

En İyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisi

Easy Digital Downloads, Dijital ürünlerinizi web sitenizde satmak için kullanabileceğiniz bir platformdur. Kullanımı çok kolaydır ve fonksiyonel dijital ürünler mağazası oluşturmak için güçlü özelliklere sahiptir.

Easy Digital Downloads Avantajları

Dijital Ürün Satışı – Easy Digital Downloads, dijital indirmeleri satmak için en baştan kodlanmıştır. Her türlü ürünü satmak için kullanılan e-ticaret eklentilerinin aksine, Easy Digital Downloads dijital ürünler satmak için çok daha iyi bir deneyim sunarak işinizi kolaylaştırır.

Kolay Kullanım – Kolay dijital indirmelerin kullanımı çok kolaydır, en başından itibaren ürünleri nasıl ekleyeceğinizi ve görüntüleyeceğinizi hemen anlarsınız. Bu ilk zamanlayıcılar için gerçekten yararlıdır.

Uzantılar – Ödeme sağlayıcıları, pazarlama platformları ve servisler için eklentiler de dahil olmak üzere Easy Digital Downloads için birçok uzantı bulunmaktadır.

Temalar – Easy Digital Downloads, neredeyse tüm WordPress temaları ile sorunsuz çalışır, tema seçmemişseniz Easy Digital Downloads için özel olarak oluşturulmuş temalardan birini seçebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri – Eklenti çok iyi belgelenmiştir ve ücretsiz destek forumlarına, videolara, eğiticilere ve hatta bir IRC sohbet odasına sahipsiniz. Ayrıca Premium hesabını kullananlar için öncelikli bir destek seçeneği vardır.

Easy Digital Downloads Dezavantajları

Yalnızca Dijital İndirmeler – Adından anlaşılacağı üzere yalnızda dijital ürün satışını desteklemektedir. Ancak dijital olmayan ürünleri dijital indirmelerle birlikte satmak istiyorsanız, oldukça karmaşık hale gelecektir.

Harici Ürün Satışı – Easy Digital Downloads mağazanıza, sizin mağazanızda olmayan başka bir satıcı üzerinden ürün bağlantısı eklemek istiyorsanız bunun için üçüncü taraf bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

Dijital ürünün satışı söz konusu olduğunda, Easy Digital Downloads ’un bunun için en iyi eklenti olduğunu düşünüyoruz.

4- MemberPress

En İyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisi

MemberPress, aboneliğe dayalı dijital ürün ve hizmetleri satmanızı sağlar. Tonlarca entegrasyon seçenecekleri sunar. WooCommerce ile bile bütünleşebilir.

Avantaj ve dezavantajları ile MemberPress ‘i ele alalım.

MemberPress Avantajları

Abonelik Bazlı Ürünleri Satma – Abonelik bazlı ürünleri, üyelik planlarını, görüntüleme başına ödeme içeriğini ve daha fazlasını kolayca satmanızı sağlar.

Güçlü Erişim Kuralları – Kullanıcı erişim seviyelerini ve içerik kısıtlamalarını tanımlamanıza izin verir. Yalnızca izinleri olan kullanıcılar sınırlı içeriğe erişebilir.

Güçlü Uzantılar – WooCommerce mağazanıza veya LearnDash LMS ’e entegre edebilirsiniz. MemberPress’i üçüncü taraf hizmetlerle bağlamak için birçok uzantı bulunmaktadır.

MemberPress Dezavantajları

Sınırlı Ödeme Yöntemi – MemberPress yalnızca PayPal, Stripe ve Authorize.net ’i destekler.

Ücretlendirme – paket fiyatları yalnızca yıllık olarak mevcuttur.

MemberPress, abonelik tabanlı ürünler satmak, eğitim-kurs satmak veya üyelik web sitesi oluşturmak için mükemmel bir e-ticaret eklentisidir. Yeni başlayan kullanıcılar için acemi dostudur ve e-ticaret web sitenizi istediğiniz yöne çekmenize olanak sağlayan eklentilerle kolayca genişletilebilir.

5- Shopify

En İyi 5 WordPress E-Ticaret Eklentisi

Shopify, sizin için her şeyi yapabilen ve hızla büyüyen bir e-ticaret platformudur. Shopify eklenti değildir bunun yerine hepsi-bir-arada bir çözümdür. Ayrıca Shopify vs WooCommerce karşılaştırma rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Shopify Artıları ve Eksilerine bakalım.

Shopify Avantajları

Acemiler İçin Çok Kolay – Güvenli satış için SSL, farklı ödeme sağlayıcıları ile entegrasyon, kargo işlemleri, vergiler vb gibi teknik konular hakkında endişe etmeniz gerekmez. Shopify her şeyi sizin için halleder.

Dijital ve Fiziksel Satış İmkanı – İster tişört isterseniz de dijital müzik satışı yapabilirsiniz. Shopify herşeyi halleder.

Tam Envanter Yönetimi – Shopify, envanter yönetimi sağlayan bir sipariş takipçisi, bir stok editörü ve toplu ithalatçı ile birlikte gelir.

Ödeme ve Kargo Seçenekleri – Shopify, hem çevrimiçi hem de şahsi kredi kartıile yapılan ödemeleri kolaylaştırır. Onların gönderi sistemi, USPS gibi popüler sağlayıcılarla doğrudan entegrasyonla yerine getirme sürecinizi kolaylaştırır.

Facebook Mağazası ve Satın Alma Pimleri – Shopify herşeyle entegre olabilir. Twitter ’da bir satın alma düğmesi eklemek, bir Facebook mağazası oluşturmak veya Pinterest ’te satın alınabilir Pinler oluşturmak istediğinizde hepsini Shopify ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Shopify Dezavantajları

Aylık Platform Ücreti – Shopify, platformlarını kullanmanız için sizden aylık bir ücret talep ediyor.

Shopify Payments – Shopify, Stripe tarafından desteklenmektedir ve acemiler için çok iyi bir seçenek olan ödeme platformlarını kullanmanızı sağlamaktadır.

Teknik işlerle uğraşmadan basit ama güçlü bir platform istiyorsanız Shopify sizin için harika bir çözümdür. Aylık ücret vermek ilk başlarda can sıkıcı olsa da, sorunsuz sistemler ve gönül rahatlığı kesinlikle buna değer, bu durum yaptığınız işe odaklanmanızı sağlar!

Shopify, WordPress ile yerel bir entegrasyona sahip değildir. Listemizdeki BigCommerce #2 çözümü, WordPress sitenizle sorunsuz bir entegrasyon sunarken Shopify ’ın size sunduğu her şeyi size sunar.

Sonuç – En iyi WordPress e-Ticaret Eklentisi:

Tam anlamıyla kontrol, esneklik ve ek özellikler istiyorsanız, WooCommerce sizin için en iyi çözümdür.

Tüm teknik işleri yönetmek istemiyorsanız, BigCommerce sizin için en iyi seçenektir. İçerik yönetimi sisteminiz olarak bir SaaS e-Ticaret platformunu WordPress ile yan yana kullanmanızı sağlar.

Sadece dijital ürünler satıyorsanız, Easy Digital Downloads sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Hepsi bu kadar umarız ki bu makale siteniz için En iyi WordPress e-Ticaret Eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur.

İnternetten satış mı yapmak istiyorsunuz? Web mağazası açmak için nelere ihtiyacınız olduğunu bilmiyormusunuz? E-Ticaret: İnternetten Ne Satabilirim? (en iyi ürünü seçme) rehberimize göz atın.

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

Küçük işletmeler için 6 En iyi işletme Telefonu Servisi (2019)

Önceki yazı

WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası Çözümü (Missing Schedule)

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir