Web

Düşük Bütçeyle işleri Büyütmek için 15 Adım

0
düşük bütçeyle işleri büyütme

interneti kullanarak düşük bütçeyle işleri büyütmek mi istiyorsunuz? Eğer yeni bir işe başlıyorsanız, her yere para savuramazsınız. Bu makalede, düşük bütçeyle i̇şleri büyütmeye dair pratik ipuçlarını paylaşacağız. Amacımız bir servet harcamadan büyük adamlarla rekabet etmenize yardımcı olmaktır.

15 Adımda Düşük Bütçeyle işleri Büyütmek

1- Web Siteniz İçin Doğru Platformu Seçin

Küçük bir işletme olarak yapabileceğiniz en büyük hata, web sitenizi oluşturmak için yanlış platformu seçmektir. Yanlış bir platform sadece size daha fazla paraya mal olmaz, aynı zamanda işinizin büyüme potansiyelini de sınırlar.

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

WordPress kullanmanızı öneririz. Piyasadaki en popüler web sitesi oluşturucusudur ve tüm web sitelerinin %31 ‘inden fazlasını (hem küçük hem de büyük işletmeler dahil) bu platformu kullanır.

WordPress derken, WordPress.com değil, WordPress.org hakkında konuşuyoruz. İki farklı platform, daha fazla ayrıntı için WordPress.com vs WordPress.org arasındaki fark hakkındaki makalemize bakın. Bunu özellikle belirtiyoruz çünkü birbirine çok karıştırılıyor.

Kendi kendine barındırılan bir WordPress web sitesi başlatmak için, bir etki alanı adına ve bir web barındırma hesabına ihtiyacınız olacak. Evet, farklılar. Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Açıklamasına bakın: alan adı ile web barındırma arasındaki fark nedir.

Farklı hosting firmaları küçük ve büyük web siteleri için uygun farklı planlar sunar. Bu sonuçta web sitenizin maliyetini etkiler.

Yeni başlıyorsanız, Bluehost kullanmanızı öneririz. Onlar dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biri ve resmen tavsiye edilen bir WordPress hosting sağlayıcısı.

İşiniz büyüdükçe, daha fazla barındırma kaynağına ihtiyacınız olacaktır. Umarım, o zamana kadar bir yükseltmeyi haklı çıkarmak için yeterince para kazanmış olursunuz.

Harcayacak daha az paranız olduğunda yani düşük bütçeyle işleri büyütmek adına, WP Engine veya SiteGround gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı seçebilirsiniz.

2- Basit Tasarımı ile Fonksiyonel Bir Web Sitesi Seçin

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Birçok yeni başlayan kullanıcı, web sitelerini profesyonel olarak tasarlamadıkları takdirde, müşterilerinin işlerini ciddiye almayacaklarına inanmaktadır.

Özel tasarım için bir profesyonel edinmek, web sitenizi pahalıdır ve yeni başladığınızda gerekli değildir.

Bir fiyatın bir kısmı için hazır bir ücretsiz veya premium WordPress teması ile kolayca başlayabilirsiniz.

Bazı ilham almak için uzmanımızın en iyi WordPress temalarını seçin.

  • En iyi WordPress iş temaları
  • En iyi WooCommerce temaları
  • En iyi ücretsiz WordPress temaları

Yukarıdaki temalardan hiçbiri sizin ihtiyacınıza uygun değilse, bu sürükle bırak WordPress sayfa oluşturucularını kod yazmadan tamamen özel tasarımlar oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

3- Ziyaretçilerinizin Sizinle İletişim Kurmasını Kolaylaştırın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Web sitenizin size daha fazla müşteri getirmesini istiyorsanız, ziyaretçilerin sizinle iletişim kurması için kolay bir yol eklemeniz gerekir.

Bunu yapmanın en kolay yolu, web sitenizdeki iletişim formunu kullanmaktır.

Varsayılan olarak, WordPress bir iletişim formu ile gelmiyor. Neyse ki, kolayca sitenize bir iletişim formu eklemek yardımcı olabilir WordPress iletişim formu eklentileri vardır.

WPForms Lite kullanmanızı öneririz. 1 milyondan fazla web sitesinin güvendiği popüler WPForms eklentisinin ücretsiz sürümüdür.

İşiniz büyüdükten sonra anketler, anketler, ödeme formları vb. Gibi daha gelişmiş formlar oluşturmak için WPForms Pro ‘ya yükseltme yapabilirsiniz.

4- İlk Günden Bir E-posta Listesi Oluşturmaya Başlayın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Web sitenizden çıkış yapan çoğu insan bir daha geri gelmeyecek. Bu, eğer e-posta adreslerini alamazsanız, gelecekte onlarla iletişim kurmanın hiçbir yolu olmayacağı anlamına gelir.

Bunu yapmanın en uygun maliyetli yolu bir e-posta listesi oluşturmaktır.

E-posta pazarlaması, web sitenize gelen ziyaretçilerle iletişim kurmanın en güvenilir yoludur.

Constant Contact ile başlayabilirsiniz, bunlar listemizdeki en yüksek puan alan e-posta pazarlama servis sağlayıcısıdır.

5- Arama Motorlarından Daha Fazla Organik Trafik Alın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Google gibi arama motorları, internetteki çoğu web sitesi için ana trafik kaynağıdır. Temel SEO öğrenerek arama motorları için web sitenizi optimize etmek için yapabileceğiniz birçok şey var.

SEO veya arama motoru optimizasyonu, web sitenizi daha fazla arama motoru dostu yapan bir dizi kural ve tekniktir. Çok teknik değil ve kendi başınıza yapabileceksiniz.

Yeni başlayanlar için adım adım WordPress SEO rehberini yayınladık. Web sitenizi olabildiğince SEO dostu hale getirme sürecinde size rehberlik edeceğiz.

Arama motorlarından trafik almak için içeriğe ihtiyacınız olacak, bu da bizi bu kılavuzdaki bir sonraki adıma getiriyor.

6- Bir İçerik Pazarlama Stratejisi Planlayın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

İçerik pazarlaması, bir kitleyi çekmek ve oluşturmak için yararlı ve alakalı içerik oluşturma stratejisidir. Bu, bir servet harcamadan arama motorlarından daha fazla hedeflenmiş trafik elde etmenizi sağlar.

Web sitenize faydalı içerik eklemenin en kolay yolu blog eklemektir. WordPress, web sitenize ayrı bir blog sayfası eklemenizi ve içeriğinizi kategorilere ve etiketlere göre sıralamanızı sağlar

Kullanıcılarınızın aradığı anahtar kelimeleri bularak içerik stratejinizi planlamanız gerekir. Blogunuz için anahtar kelime araştırması nasıl yapılır kılavuzumuza bakın.

Bu anahtar kelimeleri içerik stratejinizde nasıl kullanacağınıza ilişkin fikirlere mi ihtiyacınız var? İşte blogunuzda kullanabileceğiniz blog yazısı fikirlerin büyük bir listesi.

İçerik pazarlaması, işletmenizi küçük bir bütçeyle pazarlamak için oldukça etkili ve kanıtlanmış bir stratejidir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için, işiniz için etkili bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmaya ilişkin bu kılavuza bakın.

7- Google Analytics ile verilere dayalı kararlar alın.

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Birçok yeni başlayanlar büyüme stratejilerini planlamak için en iyi tahminlerini kullanırlar. Bu kararları almak için gerçek verileri kullanabiliyorsanız bunu yapmanız gerekmez.

Google Analytics ‘in devreye girdiği yer burasıdır. Sitenize kaç ziyaretçinin geldiğini, nereden geldiklerini ve orada ne yaptıklarını görmenizi sağlar.

Adım adım talimatlar için Google Analytics’i WordPress’e nasıl yükleyebilirim? ile ilgili kılavuzumuza bakın.

Google Analytics birçok bilgi ile birlikte gelir. Düzgün bir şekilde organize edilmiş ve güzel bir şekilde sunulmuş olsa da, yeni kullanıcılar için biraz zor olabilir.

Bundan en iyi şekilde yararlanmak için MonsterInsights eklentisini kurun ve etkinleştirin. WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir ve WordPress panosu içerisinde en önemli trafik raporlarınızı kolayca görüntülemenizi sağlar. Bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, MonsterInsights ayrıca WooCommerce müşterilerini Google Analytics ile takip edin.

Ve MonsterInsights ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz. Harika çalışıyor, ancak en gelişmiş özelliklerinden bazılarına erişemezsiniz.

8- Trafik Çekmek için Sosyal Medyayı Kullanın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Sosyal medya platformları oldukça yoğun bir kitleye sahiptir. Yalnız Facebook, dünyadaki tüm insanların yaklaşık% 18 ‘i olan günlük 1.47 Milyar aktif kullanıcıya sahiptir. Twitter, YouTube, LinkedIn ve diğer sosyal medya platformlarında da son derece ilgi çeken kullanıcılar var.

Bu kadar çok kullanıcıyla sosyal medya platformları iş için harika fırsatlar sunuyor. İşletmenizin sosyal medya profillerini oluşturarak ve blog yayınlarınızı otomatik olarak paylaşarak başlayabilirsiniz.

Ardından, kullanıcılarınızın içeriğinizi sosyal medyada paylaşmalarını kolaylaştırmak istersiniz. Bunun için WordPress için sosyal medya eklentisine ihtiyacınız olacak. Bu eklentiler WordPress sitenize sosyal paylaşım butonları ekler.

Sosyal medyada izleyicilerle iletişim kurmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Önemli olan profillerinizi aktif tutmak, takiplerinizi büyütmek ve trafiği web sitenize geri getirmek.

  • Müşterileriniz veya sektörünüz için bir Facebook grubu oluşturun
  • Sektörünüz için bir LinkedIn grubu oluşturun
  • Kullanıcıları reklamlarla Facebook’ta kullanıcıları nasıl yeniden hedefleyebileceğinizi öğrenin
  • Endüstriniz için önemli sosyal ağlara odaklanın. Örneğin, bir moda blogu veya restoran işletiyorsanız, Instagram ‘ı LinkedIn ‘den daha yararlı bulabilirsiniz.
  • Web sitenize yalnızca trafik getirmeyin, e-posta listenizi oluşturmak için sosyal medyayı kullanın.

9- Topluluk Sitelerinde Aktif Olun

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Çevrimiçi topluluklar forumları ve soru-cevap web sitelerini içerir. Bunlar insanların soru sormak, sosyalleşmek, içerik bulmak ve keşfetmek için gittikleri yerler. İnternetteki en iyi topluluklar arasında Reddit, Stack Exchange, Quora, TripAdvisor ve daha fazlası bulunur.

Bu topluluklar, endüstrinizle ilgili konularla ilgilenen kişilere erişim sağlar. Onlara ücretsiz olarak katılabilir ve zamanınızı inşaat otoritesine yatırabilirsiniz.

İlk olarak, hangi toplulukların işletmenizle daha alakalı olduğunu ve potansiyel müşterilerinizin nerede cevap veya içerik arayabileceklerini bulmanız gerekir. Örneğin, bir seyahat web sitesi işletiyorsanız, TripAdvisor ‘ı diğer topluluklardan daha yararlı bulabilirsiniz.

Her yayında web sitenize bağlantılar içeren bu forumları spam olarak yazmayın. Yararlı içeriğe gerçekten katılarak otorite oluşturun ve uygun olduğunda işletmeniz veya web sitenizden bahsedin.

10- Ziyaretçeilerin Geri Gelmesini Sağlayın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Web sitenizi ziyaret edenlerin% 70 ‘inden fazlasının bir daha asla bulamayacağını biliyor muydunuz? Bu senin suçun değil, sadece internet çok büyük ve dışarıda çok fazla web sitesi var.

Web sitenizi terk eden her ziyaretçi kaybettiğiniz potansiyel bir müşteridir. İşinizi büyütmek için, bu ziyaretçileri ödeme yapan müşterilere dönüştürmeye odaklanmanız gerekir.

OptinMonster burada devreye giriyor. Burası sıradan web sitesi ziyaretçilerini sadık müşterilere dönüştürmenize olanak tanıyan, piyasadaki en iyi dönüşüm optimizasyon yazılımıdır.

Bunu nasıl yapıyor?

Kullanıcı e-postalarını toplamak, özel teklifler görüntülemek, çıkış hedefi açılır pencereleri, geri sayım zamanlayıcıları, akıllı açılır pencereler, içeri girme izinleri ve daha fazlasını yapmak için farklı kampanya türleri oluşturabileceğiniz bir sürükle ve bırak kampanyası oluşturucu ile birlikte gelir.

Daha fazla ayrıntılar için dönüşüm oranı optimizasyonuna ilişkin kılavuzuna bakın.

11- Bir Affiliate Partner Programı başlatın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Bağlı kuruluş pazarlaması, bir çevrimiçi perakendecinin (reklamveren), kullanıcılar tavsiye linkini kullanarak bir ürün satın aldıklarında bir yönlendirene komisyon ödeme yaptığı bir yönlendirme düzenlemesidir.

Çevrimiçi ürünler satıyorsanız, bağlı kuruluş pazarlamasını, yetenekli bağlı kuruluş pazarlamacılarıyla ortaklık kurmak için kullanabilirsiniz. Ürünlerinizi tanıtmak ve size satış yapmak için bu pazarlamacılara bir satış komisyonu ödeyeceksiniz.

Tavsiye faaliyetlerini takip etmek ve bağlı ortaklarınızı ödemek için bir bağlı kuruluş yönetim sistemine ihtiyacınız olacak. İşte kullanabileceğiniz en iyi ortaklık yönetimi ve izleme yazılımı listemiz.

İçeriğinizden ekstra para kazanmak için diğer kişilerin ürünlerini veya hizmetlerini de tanıtabilirsiniz.

12- Tıklama Başı Ödeme Reklamcılığını kullanın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Popüler inanışın aksine, tıklama başına ödeme reklam kampanyalarını küçük bir bütçeyle yayınlayabilirsiniz. Google AdWords ve Facebook Reklamları gibi programlarla kendi fiyatlandırmanızı, anahtar kelimeleri, hedef kitlenizi ve daha fazlasını hedefleyebilirsiniz.

Aslında, Google AdWords, yeni reklamverenlere ücretsiz reklam kredisi bile sunmaktadır. Güvenilir bir WordPress barındırma şirketi olan Bluehost, barındırma planları ile birlikte ücretsiz Google AdWords kredisi de sunar.

Bu kredileri PPC reklamcılığını denemek ve web sitenize ücretsiz ücretli trafik almak için kullanabilirsiniz.

13- Müşterileri Kazanmak İçin Sosyal Kanıtı kullanın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Sosyal Prova, insanların bu eylemlerin doğru davranışı yansıttığı varsayımı altında başkalarının eylemlerine uyduğu psikolojik bir olgudur.

Pazarlamacılar bu olguyu, müşterilerine başkalarının zaten bir ürüne veya işletmeye güvendiğini göstererek kullanırlar. Bu, istatistiklerini veya abone sayısını, müşteri referanslarını ve daha fazlasını paylaşarak yapılır.

Dönüşümleri artırmak için web sitenizde sosyal kanıtı kullanmanın akıllı yollarının bir listesi.

14- Verimliliği Arttırmak için Psikolojiyi Kullanın

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

‘Eksiklik korkusu ‘, heyecan verici ve modaya uygun bir şeyi kaçırmayla ilgili kaygıyı tanımlamak için kullanılan psikolojik bir terimdir.

Bir işletme olarak, bu insan davranışından faydalanabilir ve satışları ve dönüşümleri artırmak için kullanabilirsiniz. Temel olarak, tekliflerinize kıtlık ekleyerek endişe yaratmanız gerekir. Anksiyete oluşturmak için Booking.com ‘dan kıtlığın kullanıldığı harika bir örnek.

15- Web Sitenizin Hızını ve Performansını Artırın

Araştırmalar 2000 ‘den 2016 ‘ya kadar ortalama insan dikkat süresinin 12 saniyeden 7 saniyeye düştüğünü gösteriyor.

Bir web sitesi sahibi olarak, bu, kullanıcılara ne sunmanız gerektiğini göstermek ve onları web sitenizde kalmaya ikna etmek için çok az zamanınız olduğu anlamına gelir.

Başka bir çalışma, sayfa yükleme süresindeki 1 saniyelik bir gecikmenin, dönüşümlerde% 7,% 11 daha az sayfa görünümü kaybına ve müşteri memnuniyetinde% 16 azalmaya yol açabileceğini keşfetti.

düşük bütçeyle i̇şleri büyütme

Bu, web sitenizi hızlı ve trafik yoğunluğu altında bile iyi çalıştığından emin olmak için optimize etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Yeni başlayanlar için WordPress hızını ve performansını geliştirmek için adım adım kılavuzumuzdaki talimatları izleyin. Bu kılavuz, çok yüksek trafikli web sitelerimizde güvenilir hız ve performans için kullandığımız tüm ipuçlarını içerir.

Umarız bu yazı, işinizi nasıl bir büyüme bütçesiyle büyütebileceğinizi öğrenmenize yardımcı olmuştur. Ayrıca, uzman kişilerce seçilmiş WordPress Blogunuzu Yönetmek ve Büyütmek İçin Yararlı Araçlar listesine isteyebilirsiniz.

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

5 Adımda Google Analytics ile WooCommerce Müşteri Takibi Nasıl Yapılır?

Önceki yazı

WordPress Eklenti Nasıl Kurulur – Adım Adım 3 Yöntem

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir