Rehber

Blog Sayfasında Görüntülenen Yazı Sayısını Değiştirme

0

WordPress blog sayfasında görüntülenen yazı sayısını değiştirmek ister misiniz? Varsayılan olarak, tüm WordPress arşiv sayfaları sayfa başına maksimum 10 gönderi gösterir.

Bununla birlikte, bunları gösterge paneli ayarlarınızdan kolayca değiştirebilir ve istediğiniz kadar makale gösterebilirsiniz.

Blog Sayfasında Görüntülenen Yazı Sayısı

Bu yazıda, WordPress blog sayfasında görüntülenen yazı sayısını yalnızca 2 basit adımla kolayca nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

blog sayfasında görüntülenen yazı sayısı

Yapmanız gereken ilk şey, WordPress Admin paneline giriş yapıp Ayarlar » Okuma sayfasına gitmek. Ardından, “En fazla gösterilecek blog sayfası adedi” bölümünden sayfalarda istediğiniz sayı kadar gönderinin gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

blog sayfasında görüntülenen yazı sayısı

Ayarlarınızı saklamak için “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklamayı unutmayın.

Artık WordPress blogunuz ve arşiv sayfalarınız, görüntülemek istediğiniz yayın sayısı kadarını gösterecektir.

Blog Sayfamda Kaç Mesaj Göstermeliyim?

Genellikle, blogcular varsayılan olarak ayarlandığı şekilde sayfa başına 10 gönderi görüntüler. Kullanıcı deneyimi ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) perspektifinden gösterilmesi uygun bir rakam gibi görünüyor.

İstediğiniz kadar yayın görüntüleyebilirsiniz, ancak özellikle alıntılar göstermiyorsanız, 10’dan daha büyük bir sayı seçmenizi önermiyoruz.

Temel olarak, bir sayfada ne kadar çok mesaj gönderirseniz, sayfa boyutu o kadar büyük olur ve bu da yüklenmesini yavaşlatır.

Biz WPCini.com Blog ve Arşiv sayfalarında, alıntı ve özel bir imge içeren 10 gönderi gösteririz. Bu, kullanıcıların arşivlere hızlı bir şekilde göz atmalarını kolaylaştırır ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

Umarız bu makale, WordPress blog sayfasında görüntülenen yazı sayısını değiştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, ileride yayınlanacak WordPress’te yazılarınızı nasıl zamanlayabilirsiniz? kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz.

kaynak:
https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-change-the-number-of-posts-displayed-on-your-blog-page/

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

Nedir: Yazı Türleri

Önceki yazı

WordPress Child Tema Oluşturma

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası Rehber