0

WordPress sitenize bir iletişim formu eklemek mi istiyorsunuz? ve en iyi iletişim formu eklentisini mi seçmek istiyorsunuz? WordPress için 1500 ‘den fazla iletişim formu eklentisi bulunmakta ve bunlardan hangisini seçeceğinizi bilmiyormusunuz? Bu yazıda WordPress için 5 en popüler ve en iyi iletişim formu eklentisini seçtik. En iyi iletişim formu eklentisini seçerken bu 5 eklentiyi avatantaj ve dezavantajlarıyla karşılaştırırak size seçim yapmanızı kolaylaştıracağımızı umuyoruz.

En iyi iletişim Formu Eklentisi

1- WPForms

WPForms yeni başlayanlar için uygun olan bir WordPress iletişim formu eklentisidir. WPForms, hem kolay hem de güçlü bir WordPress  iletişim formu eklentisidir.

En iyi iletişim Formu Eklentisi

Avantajları

WPForms’in sürükle bırak ile kolaylık sağlayan bir form oluşturucusu olmakla beraber WordPress için en kullanıcı dostu form eklentisidir.

WPForms Lite, resmi WordPress eklentileri arasında ücretsiz olarak bulunur; yani, istediğiniz kadar siteye ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürüm, temel form alanları, spam koruması için captcha, e-posta bildirimleri ve form onayı için bir teşekkür sayfası dahil olmak üzere tüm temel iletişim formu özellikleri ile birlikte gelir.

Premium sürüm, işlevselliği genişletmenizi sağlar; böylece çok sayfalı formlar, e-posta abonelik formları, ödeme formları, sipariş formları ve daha fazlası gibi herhangi bir form türünü oluşturabilirsiniz.

WPForms pro, akıllı koşullu mantık, dosya yükleme, coğrafi konum, imza özelliği, form terk etme, kullanıcı tarafından gönderilen içerik (gönderim sonrası), WordPress için oturum açma ve kullanıcı kaydı ve 150’den fazla ön hazırlık gibi diğer güçlü form alanları ve özellikleriyle birlikte gelir.

Özelleştirilmiş e-posta bildirimleri almanın yanı sıra, tüm form gönderimlerinizi WordPress panonun içinde görebilirsiniz. Koşullu bildirimleri bile ayarlayabilirsiniz, böylece ekibinizdeki doğru kişi bilgilendirilir.

WPForms araştırma ve anket eklentileri, şu ana kadar piyasadaki en iyi WordPress anket çözümüdür. Etkileşimli anket raporları, WordPress için gerçek zamanlı anketler ve yıldız derecelendirme, beğeni ölçeği, NPS vb. Gibi tüm akıllı anket alanlarıyla birlikte gelir.

Ayrıca WordPress’te dikkat dağıtmayan form sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak bir form açılış sayfası çözümü de vardır.

WPForms, tüm popüler e-posta pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir. İhtiyacınız olduğunda size yardımcı olmak için e-posta desteği ile birlikte belgeler ve kılavuzlar bulunmaktadır.

WPForms, 1 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor ve kullanıcı yorumları genelde çok çok iyi (Bkz: WPForms kullanıcı yorumları).

Dezavantajları

Lite sürümü ücretsiz olsa da, daha güçlü özelliklerin kilidini açmak için Pro sürüme geçmeniz gerekmekte.

WPForms güçlü olsa da, bu eklentinin 1 numaralı hedefi onu kullanıcı dostu yapmaktır. Bu nedenle, diğer bazı eklentilerin sunduğu daha karmaşık özelliklere sahip değil.

Şimdi WPForms Pro’yu Alın »

WPForms Lite ücretsiz sürüme buradan ulaşabilirsiniz.

2- Formidable Forms

Formidable Forms, piyasadaki en gelişmiş WordPress form eklentisidir. Geliştiricilerin karmaşık form odaklı çözümleri hızlı bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olurlar.

En iyi iletişim Formu Eklentisi

Avantajları

Formidable, basit iletişim formlarının ötesine geçmenize yardımcı olacak güçlü eklentilerle birlikte gelen hepsi bir arada WordPress form oluşturucusudur.

Sınavlar, anketler, ödeme formları, kayıt formları, profil formları ve daha fazlası gibi gelişmiş formlar oluşturmak için Formidable sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz.

İleri düzey kullanıcılar Formidable Views özelliğini çok seveceklerdir, çünkü kullanıcı tarafından gönderilen verileri web sitenizin ön ucunda biçimlendirmenize, filtrelemenize ve görüntülemenize olanak tanır. Dizinler, iş kartı listeleri, etkinlik takvimleri, yönetim sistemleri, derecelendirme sistemleri ve daha fazlası gibi form odaklı çözümler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Formidable’ın gelişmiş hesaplama alanlarını kullanarak güçlü sipariş formları ve Mortgage hesaplayıcı, araç ödeme hesaplayıcısı, akıllı hesap makinesi talep etme, vb. Gibi akıllı hesap makineleri kullanabilirsiniz.

Zorlu, tüm popüler e-posta pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir.

Ayrıca, ürün formları oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü bir WooCommerce entegrasyonuna ve doğrudan sepetinize bağlanan WooCommerce ürün konfigürasyon formlarına bile sahipler.

Dezavantajları

Müthiş form oluşturucu, WPForms kadar sezgisel değildir, çünkü gelişmiş kullanıcılara ve geliştiricilere odaklanırlar.

Ancak, piyasadaki en genişleyen form çözümü olarak bunu telafi ediyor. Form tabanlı çözümler veya veri odaklı web uygulamaları oluşturmak isteyen bir geliştirici veya ajanssanız, pazardaki hiçbir şey Formidable Forms’a yaklaşmaz.

3- Gravity Forms

Gravity Forms, birçok gelişmiş işlevsellik ve özelliğe sahip, ücretli bir WordPress form oluşturucu eklentisidir. Ayrıca, geliştiricilerin karmaşık formla ilgili çözümler oluşturmalarına yardımcı olmada da uzmanlaşmıştır.

En iyi iletişim Formu Eklentisi

Avantajları

Gravity Forms, WordPress için güçlü bir sürükle ve bırak iletişim formu eklentisidir.

Eklentiler sayesinde Gravity Forms, anketler, kısa sınavlar, kullanıcı tarafından gönderilen içerik ve hatta web dizini oluşturmak için kullanılabilir.

SSS, bilgi tabanı, forumlar ve e-posta desteği gibi premium destek seçenekleriyle birlikte gelir. Bu, ihtiyacınız olduğunda yardımın uygun olduğu anlamına gelir.

Dezavantajları

Yerçekimi formlarının ücretsiz bir sürümü yoktur, bu nedenle diğer WordPress iletişim formu eklentilerinden biraz pahalı olabilir. Ancak, birden fazla sitede ve projede kullanıyorsanız, maliyet önemli bir şey olmamalıdır.

4- Ninja Forms

Ninja Forms, WordPress için ücretsiz bir iletişim formu eklentisidir. Çok az çaba ile yüksek etkileşimli bir form oluşturmak için kullanılabilir.

En iyi iletişim Formu Eklentisi

Avantajları

Ninja Forms’un temel eklentisi resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak temin edilebilir. Bu, istediğiniz kadar siteye indirebileceğiniz ve kurabileceğiniz anlamına gelir.

Campaign Monitor, Freshbooks, Salesforce, SMS bildirimleri vb. İle bağlantı kurma gibi Ninja Forms işlevselliğini genişletmenizi sağlayan premium uzantılar vardır.

Yararlı bir topluluk desteği seçeneğinin yanı sıra belgeler, kılavuzlar ve e-posta desteği de var.

Dezavantajları

Ana eklenti ücretsiz olarak kullanılabilmesine rağmen, uzantılar yoktur. İki veya daha fazla uzantı veya hatta geliştirici paketi satın almak size WPForms veya Formidable Forms ile hemen hemen aynı miktarda mal olacak.

5- Contact Form 7

Contact Form 7 ‘yi önermemize rağmen, bu liste resmi WordPress eklenti dizinindeki en eski ve en çok indirilen iletişim formu eklentisi olmadan tamamlanamaz.

En iyi iletişim Formu Eklentisi

Avantajları

Fiyat muhtemelen 7 numaralı İletişim Formu’nu kullanmanın en önemli avantajıdır. İstediğiniz kadar siteye kurmakta özgürsünüz.

Ücretsiz bir WordPress form eklentisi arıyorsanız, WPForms Lite, Formidable Forms ve Ninja Forms, Contact 7 formundan çok daha iyi bir çözümdür.

İletişim Formu 7 için eklenti eklentisi görevi gören birçok üçüncü taraf eklentisi vardır. Çoğu ücretsiz olarak temin edilebilir.

Dezavantajları

İletişim Formu 7, blogunuz için temel bir iletişim formu oluşturmak için ortalamanın altında bir çözümdür. Mutlak yeni başlayanlar için ayarlamak çok zor. Kullanıcı arayüzü hiç de sezgisel değil.

Ücretsiz bir eklenti olduğundan, destek seçenekleri sınırlıdır.

İletişim Formu 7 için kullanılabilen birkaç üçüncü taraf eklentisi vardır, ancak resmi eklenti web sitesinde, temel eklentinin işlevselliğini genişletmek için eklenti bulmayı zorlaştıran bir eklenti dizini yoktur.

WordPress için En iyi iletişim Formu Eklentisi Hangisidir?

Bu makalede en iyi iletişim formu eklentisi olarak bahsedilenler, bir iletişim formu eklentisi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ancak en iyi iletişim formu eklentisine karar vermek, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişir.

Eğer acemiyseniz ve para harcamak istemiyorsanız, WPForms Lite işinizi görecektir..

Bir işletme sahibiyseniz ve kod öğrenmeden ya da bir geliştirici bulmadan güçlü formları kolayca oluşturmak istiyorsanız, WPForms Pro sürümünü satın alın.

Daha karmaşık formlar oluşturmaya çalışan bir geliştiriciyseniz, Formidable Form ‘dan daha iyi bir çözüm yoktur.

En iyi WordPress iletişim formu eklentisi için genel seçimimiz WPForms.

Bu kılavuzun, WordPress için en iyi iletişim formu eklentisini seçmenize yardımcı olacağını umarız. Ayrıca, karşılaştırılan en iyi WordPress yedekleme eklentileriyle ilgili kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz (Artılar ve Eksiler).

savasb
Bilgi Teknolojileri sektöründe faaliyet göstermekteyim. Wordpress ile ilgili hemen her konuda içerikler hazırlayıp kamu yararına paylaşımda bulunmak üzere wpcini.com projesini hayata geçirdim.

Nedir: Alt Alan Adı

Önceki yazı

Doğru Alan Adını Seçmek için 11 İpucu

Sonraki yazı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası Eklentiler